5 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja 2009 r. mija pięć lat  od największego w historii rozszerzenia Wspólnoty Europejskiej o kraje Europy Środkowej, Cypr i Maltę. W Polsce obchody pięciolecia naszego członkostwa w UE uświetniły liczne imprezy: od konferencji podsumowujących ten czas zaczynając  na radosnych piknikach rodzinnych kończąc.
Badania opinii publicznej wskazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosła akceptacja społeczna dla naszego członkowska w Unii. Polacy szczególnie chwalą sobie swobodę podróżowania oraz możliwość podejmowania nauki i pracy w krajach członkowskich. Zauważają korzyści płynące dla polskiej gospodarki i rolnictwa. Cieszy również wzrost pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

artykuł.